Ceny tetování

 

U tetování se určitě nevyplatí šetřit, protože si přece jenom pořizujeme na celý život.
 
Mezi faktory, které ovlivňují cenu tetování patří:
  • náročnost motivu
  • velikost tetování
  • umístění tetování
  • lokalita tetovacího salónu
  • úspěchy tatéra
  • a další

Jak stanovit cenu za tetování?

 
Cena za tetování se určuje především podle náročnosti motivu a služeb, které v tetovacím studiu dostanete. Nižší cena se obecně platí za jednoduchá nepropracovaná tetování a za tetování od amatérů. Na cenu má tedy přímý vliv i doba, po kterou se tetování vyhotovuje. Realizace menších a středně velkých tetování trvá většinou do tří hodin. Za takové tetování pak zaplatíte od třech do dvanácti tisíc korun. Kromě samotného motivu tetování má výrazný vliv na cenu, zda je tetování černé nebo barevné, kdo ho provádí a kde v republice si ho necháte vyhotovit.
 
Odhad ceny by vám měli být schopni dát v každém profesionálním tetovacím studiu poté, co jim ukážete vybraný motiv a řeknete, na které místo na těle si tetování přejete aplikovat. Tetování, které se provádí na citlivých místech, je samozřejmě mnohem náročnější a často ho není možné provést za jedno sezení. V případě nutnosti více sezení se zvyšuje i cena za tetování.
 
Jestli je tetovací studio dobré nebo špatné, zjistíme především podle referencí. Kvalitní tetovací salon můžeme najít na internetu nebo si ho nechat doporučit od přátel či známých. Pokud vás zaujme nějaký na tetovací salón ve městě, tak i na něj si zkuste vyhledat reference či si prohlédněte některá realizovaná tetování. Můžete využít katalog tetovacích salonů na tomto webu.