Historie tetování

Tetování mělo významnou roli při rituálech a tradicích. Například ženy tetováním vykazovaly své dovednosti a starověcí šamani jako projev léčivých schopností si tetovali prsty i zápěstí.

 
Tak jako všechno má dvě strany mince, tak je tomu i u tetování, které mělo i své stinné stránky, kdy můžeme pozorovat prvopočátky v Egyptě v období pyramid kdy jimi byli značeni otroci. Většina se shoduje s názorem, že tetování se objevuje už 2 tis. let před Kristem, kdy se šířilo přes starověké Řecko, kdy jej používali špioni pro svou komunikaci. Poté dále na východ do Číny, kde se toto inkoustové umění usídlilo i v Japonsku. Zde jej používali k náboženským obřadům.

Novodobá historie tetování

S přijetím tetování to na západě nebylo tak snadné. Do Londýna a okolí  jej přinesl až roku 1961 cestovatel a britský objevitel William Dampher pomocí silně potetovaného prince z východu. Nejen, že tím vydělal Dampher hodně penež, ale prolomil dobu 600 let, kdy Anglie tetování nikdy nespatřila.
 
V roce 2012, poprvé v americké historii, překonaly ženy v tetování muže  - podle průzkumu Harris mělo 23% žen v Americe tetování v daném roce v porovnání s 19% mužů.