Jak tetování bolí

Tetování si můžete nechat aplikovat kamkoliv na tělo. Vnímání bolesti je velmi individuální, protože každý člověk má jiný práh bolestivosti. Bolest je i tak obecně dána citlivostí kůže. Citlivost je vyšší na místech, která nejsou obalena tukem, případně se v nich nachází mnoho nervových zakončení.

Kde na těle bolí tetování?

 
Tetování může bolet na kotníku, nártu, obličeji, za uchem, na hrudníku, kolem prstů nebo podél páteře. Protože se tetování provádí pomocí jehel, bylo by velmi zvláštní, kdyby vůbec nebolelo. Pokud ale máte z bolesti strach, můžete si nechat tetování aplikovat třeba na rameno, stehno nebo lýtko. S tetováním jsou kromě bolesti spojeny i další nepříjemné pocity jako svědění nebo škrábání. Projevují se opět individuálně, ale i tak je dobré se na ně připravit a vybavit, například mastnými krémy a chladivými gely.
Citlivé oblasti, ve kterých se tetování může projevit bolestivě, však patří mezi nejžádanější a nejvyhledávanější pro aplikaci. Například kotník nebo nárt volí s velkou oblibou ženy. Nechávají si do těchto míst tetovat nejrůznější symboly a ornamenty.
 
 

Jak bolí odstraňování tetování?

 
Zajímá vás, zda bolí případné odstranění tetování? Odpověd na tuto otázku zní asi tak, že realizace a odstranění tetování bolí cca. úplně stejně. I při odstraňování tetování tedy záleží na tom, jak vy sám konkrétně vnímáte bolest, stejně tak na tom, z jaké partie těla je tetování odstraňováno.